Konkurs kolęd - relacja

21 grudnia 2016 r. odbył się w naszej szkole, jak co roku, konkurs kolęd.  Zaprezentowały się w nim klasy pierwsze, drugie i trzecie oraz  klasy gimnazjalne. W wykonaniu uczniów mogliśmy usłyszeć zarówno najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, takie jak: „Przybieżeli do Betlejem”, „Świeć gwiazdeczko mała, świeć” oraz znane świąteczne melodie: „Jingle bells” i „Coraz bliżej święta”. To właśnie tą piosenką klasa III „g” podbiła serca publiczności i jury, zdobywając tym samym I miejsce w naszym konkursie. II miejsce jury przyznało klasie II c.

Czas umiliły nam także duety i soliści występujący poza konkursem. Wprowadzili  oni zebranych w świąteczny klimat, za sprawą zarówno tradycyjnych, jak i oryginalnych wykonań wzruszających kolęd.

W koncercie usłyszeliśmy:

- Joannę Stryczek wraz z Radosławem Dąbrowskim ( I a), akompaniament Michał Barszcz i Michał
  Mytych ( II a),

- Patrycję Żółkiewską ( I a),

- Ilonę Babicz ( II d),

- Kacpra Ciszka ( I d).

Opiekunami oraz inicjatorami konkursu oraz koncertu kolęd byli: pedagog szkolny Agnieszka Zapał – Róg oraz nauczyciel p. Stanisław Borek.

Joanna Stryczek, kl. I a