Hej ogarnięci !!!

Oliwia Mirowska Mistrzynią Polski w szachach

Oliwia Mirowska uczennica klasy 1"c" rozgrywała od 7 do 15 marca Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w Szklarskiej Porębie. Reprezentantka klubu GKS z "Hetman" Pilzno uzyskała kwalifikację do finału już w październiku. Przez tydzień 45 zawodniczek rywalizowało o tytuł mistrzyni. Ze względu na sytuację w kraju zawody zakończono po ośmiu rundach. W tamtym momencie Oliwia miała przewagę punktową nad pozostałymi. Zwycięstwo otworzyło przed naszą uczennicą wiele "dróg szachowych". Uzyskała prawo do udziału w Mistrzostwach Świata i Europy, które odbędą się w roku szkolnym2020/21, a także powołanie do Kadry Polski Juniorów.

Oliwia gra w szachy od 4. roku życia. Jest kilkukrotną Mistrzynią Województwa i dziewięciokrotną finalistką Mistrzostw Polski. Naszą szkołę w rozgrywkach szachowych reprezentuje indywidualnie jak i drużynowo.

Gratulujemy Oliwii tak znaczących sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć.  Być może szachy będą dyscypliną olimpijska już od Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Mamie Oliwii dziekujemy za napisanie artykułu.

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4099573

Szukaj