Hej ogarnięci !!!

Weronika wśród najzdolniejszych młodych matematyków

Co dwa lata wybrani miłośnicy matematyki z całego kraju spotykają się podczas Kongresu Młodych Matematyków Polskich. W tym roku odbył się on w dniach 20-23 września na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Wśród ponad 180 uczestników znalazła się uczennica I LO im. Króla Władysława Jagiełły – Weronika Mądro.

            Weronika pojechała do Lublina jako jedna z dziesięciu osób reprezentujących województwo podkarpackie. Aby zakwalifikować się do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu, musiała najpierw napisać list motywacyjny. Po powrocie opowiedziała nam swoje wrażenia:

Już pierwszego dnia, po zakwaterowaniu nas w studenckim akademiku i wręczeniu drobnych upominków, braliśmy udział w wykładzie na temat powiązania matematyki z muzyką.

Następnego dnia profesorowie z najlepszych uczelni w Polsce opowiadali o cykloidach, analogiach czy wybitnym polskim matematyku Stefanie Banachu. Dodatkowo niektórzy z uczestników kongresu przedstawili swoje prezentacje na różne ciekawe tematy – matematyczne, informatyczne lub fizyczne. Po obiedzie odbyły się pokazy z fizyki,
a wieczorem mieliśmy możliwość zintegrowania się podczas quizu wiedzy o matematyce.

Trzeci dzień zapełniony był wieloma atrakcjami. Po porannej sesji wykładów i referatów uczestników braliśmy udział
w grze miejskiej, dzięki której lepiej poznaliśmy Lublin. Wieczorem wybraliśmy się natomiast do teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl zatytułowany „Sposób na Alcybiadesa”. Ostatniego dnia również uczestniczyliśmyw profesorskich wykładach, które oficjalnie zakończyły kongres.

Podczas pobytu w Lublinie poznałam wielu ludzi z całej Polski i dowiedziałam się mnóstwa interesujących rzeczy. Uważam ten czas za bardzo mile i owocnie spędzony.

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4116166

Szukaj