Hej ogarnięci !!!

"Ludzie, ludzie, cuda w tej budzie..."

 W sobotę 2XII 2023 roku odbyła się w naszej szkole promocja drugiej już książki pani Haliny Niziołek, absolwentki i długoletniej nauczycielki języka polskiego dębickiego "Jagiełły". Przybyło wielu gości, władze powiatu dębickiego, emerytowani nauczyciele i przyjaciele szkoły.

Gościem szczególnym był profesor Janusz Mroczka, absolwent naszego liceum, który 12XI 2023 otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Dębica, a także był recenzentem książki pani Haliny Niziołek "Ludzie, ludzie, cuda w tej budzie...".Było to wzruszające spotkanie pokoleń.

Uczniowie naszego liceum odczytali wybrane fragmenty z poszczególnych rozdziałów tej obszernej, bo liczącej 700 stron, opowieści, ubarwiając ją piosenkami w wykonaniu Julki Wadas i Klaudii Ochab z III b oraz występem szkolnego zespołu muzycznego "Jagiellończycy". Były wspomnienia, chwile wzruszenia przy kawie i herbacie w szkolnej auli, zamienionej w tym dniu w kawiarnię literacką.

Gratulujemy Autorce i czekamy na kolejne takie spotkania.

kliknij tu i zobacz pozostałe fotografie

 

Wspomnienia nauczycieli i uczniów

Książka została umieszczona na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej 
https://dbc.wroc.pl/dlibra/publication/164233
Zapraszamy do przysyłania wspomnień i zdjęć do kolejnego tomu na adres:
ewagnowacka @o2.pl.
Zbliża się 125-lecie szkoły!!!

 

Patronat Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
3909828

Szukaj