Hej ogarnięci !!!

Misjonarz z Afryki - musimy uwrażliwić nasze serca!!!

W środę 1 lutego w naszej szkole gościliśmy Misjonarza, ks. Stanisława Wojdaka. Ks. Stanisław, wicedyrektor Wydziału Misyjnego Kurii diecezjalnej w Tarnowie, a zarazem ojciec duchowny tarnowskich misjonarzy, spędził na misjach 10 lat. Jak sam mówi: Jest zakochany w Afryce, a szczególnie w posłudze misyjnej na tej ziemi. Przyjechał do naszego Liceum by przybliżyć młodzieży sprawę misji, by uwrażliwić nasze serca na głód fizyczny a może przede wszystkim na głód małości i wiary jaki panuje w Afryce. Uświadamiał nas, że żyjemy w dobrobycie o jakim dzieci i młodzież w krajach afrykańskich nawet nie marzy. Brak szkół, szpitali i podstawowych środków do życia to codzienność milionów mieszkańców Czarnego Lądu. Ks. Wojdak bardzo dużo uwagi poświęcił sprawie Ewangelizacji, bo to jest najważniejsza rola misyjnej działalności Kościoła, ale jak podkreślił za św. Pawłem „wiara bez uczynków jest martwa.” Dlatego też misjonarze nie tylko głoszą ewangelie Jezusa Chrystusa ale pomagają w wielu pracach fizycznych jak budowa szpitali, szkół, studni a także nauka codziennych czynności. Misjonarz uświadomił nam również, że misjonarzem może być każdy, nie tylko ksiądz czy siostra zakonna. Każdy człowiek może wyjechać na kilka miesięcy czy lat aby poprzez swoją pracę i modlitwę przyczynić się do rozwoju działalności Kościoła w najdalszych zakątkach świata. Ks. Wojdak zachęcił młodzież do wolontariatu misyjnego, który działa w Diecezji Tarnowskiej. Skupia on wszystkich chętnych świeckich i duchownych, młodych i starszych w grupie, która modlitwą, ofiarą a także wyjazdami na staże misyjne pomaga tym, którzy część swojego życia poświęcili na to by głosić Ewangelie w najdalszych krańcach świata. Serdecznie dziękujemy ks. Stanisławowi za przybycie do naszej szkoły i podzielenie się swoim doświadczeniem pracy Misjonarza w dalekiej Afryce.

Wspomnienia nauczycieli i uczniów

Książka została umieszczona na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej 
https://dbc.wroc.pl/dlibra/publication/164233
Zapraszamy do przysyłania wspomnień i zdjęć do kolejnego tomu na adres:
ewagnowacka @o2.pl.
Zbliża się 125-lecie szkoły!!!

 

Patronat Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
3909854

Szukaj