„Wyobrażałem sobie Raj pod postacią biblioteki” Jorge Luis Borges

W ramach  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w dniu 26. października 2015 roku w szkolnej bibliotece I LO w Dębicy odbył się kiermasz książek.

Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. Wśród  sprzedawanych dzieł znalazły się klasyki światowej literatury, począwszy od m.in. „Odysei”  Homera, przez „Klub Pickwicka” Karola Dickensa, na „Faraonie” Bolesława Prusa kończąc.

Zainteresowanie uczniów przerosło oczekiwania organizatorów. W akcję zaangażowali się nie tylko uczniowie szkoły, ale też nauczyciele i inni pracownicy naszej szkoły. Wszyscy okazali się być miłośnikami polskiej i światowej literatury.

Ceny książek były bardzo atrakcyjne, bo już za 0.50 zł można było kupić stare wydania, nawet z lat czterdziestych. Nie zabrakło też literatury fachowej  w języku angielskim, języku niemieckim czy języku rosyjskim.

Dochód z akcji wyniósł 224,67zł, a bibliotekę odwiedziło około 150 osób. Wszystkim miłośnikom literatury dziękujemy za zaangażowanie i wsparci e naszej akcji. Uczeń klasy II b, Jan Dudek, z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych przebrał się za postać Guślarza z drugiej części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Nagrodą dla niego był dzień wolny od pytania. W tym samym czasie odbył się również konkurs literacki, w którym udział brali uczniowie i nauczyciele. Polegał on na sprawdzaniu znajomości słynnych lektur szkolnych. Można było wybrać pytanie w kategorii, np. postać literacka czy znane cytaty. Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji tego wydarzenia nauczyciele opiekujący się biblioteką kierują do uczennic z klasy I d, Kasi Kwolek, Kasi Krzyżak, Patrycji Serafin, Oli Kaczki, Patrycji Książek oraz Gabrieli Lis oraz za zaangażowanie w sprzedaż książek Łukaszowi Kuligowi i Jankowi Pieńkowskiemu z klasy 3 c.