JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH SPORTOWCÓW !

Ucząc się i pracując nie zapominajcie o tym, jak ważnym dla sukcesów w nauce jest ruch. Aktywność fizyczna sprzyja koncentracji i zapamiętywaniu, wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Wykorzystujcie możliwości, jakie daje Wam szkoła, samorząd, kluby sportowe i turystyczne. Oprócz regularnego uczestnictwa w obowiązkowych lekcjach wychowania fizycznego bawcie się i rywalizujcie w zawodach i grach sportowych, spacerujcie, pływajcie, jeździjcie na rowerze. Każdy rodzaj ruchu sprzyja Waszemu zdrowiu, a udział w zawodach i rywalizacji kształtuje charakter, wytrwałość, uczy współdziałania w zespole i wyrabia nawyk dbania o własne zdrowie.”

Te słowa K. Szumilas stały się na pewno dewizą naszych szkolnych zawodników w różnych dziedzinach.

I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy uzyskało 3 miejsce w powiatowym współzawodnictwie sportowym - licealiadzie za rok szkolny 2015/2016. Nasze liceum w maju 2016 r. na stronie Szkolnego Związku Sportowego jest na wysokim, 23 miejscu w województwie z liczbą 322 punktów.

Prawie połowę, bowiem 150 pkt. uzyskała drużyna szachowa. Najwyższe osiągnięcie w tym roku, czyli udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach w szachach drużynowych szkół ponadgimnazjalnych, nasi „szachiści” ukończyli na 13 miejscu. Na wyróżnienie zasługuje Dominik Lewtak, który zajął 2 miejsce indywidualnie na zawodach ogólnopolskich ( na pierwszej szachownicy, pod opieką p. B Szarka).

W piłce siatkowej w półfinale wojewódzkim drużyna chłopców z naszego liceum zajęła 3 miejsce (pod opieką p. E. Wilk).

Dziewczęta również pokazały klasę i w piłce ręcznej w ćwierćfinale wojewódzkim zajęły 3 miejsce (pod opieką p. J. Lach i p. B. Szarka).

Uczniom I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie i nauce.

Aleksandra Kaczka kl. II G.