XIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów

Tobie została powierzona Ziemia

jako ogród                                                                                                            rządź nią z mądrością ..."

/św. Franciszek z Asyżu/

W dniu 24 listopada w naszej szkole  młodzież gimnazjalna  rywalizowała w zawodach XIII Powiatowej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej o tytuł najlepszego znawcy ekologii w powiecie dębickim.

W zawodach wzięło udział 41 uczniów z 21 gimnazjów powiatu. Po rozwiązaniu zadań testowych i zaciętej dogrywce tytuł laureata I miejsca zdobyła Patrycja Gajda z Gimnazjum w Pustkowie Osiedlu, II miejsce zajął Radosław Cacała z Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Dębicy, a z trzecią lokatą  uplasowała się Magdalena Nowak z Gimnazjum w Brzostku. Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz pamiątkowe dyplomy.

Zawody konkursowe uświetnił wykład pana dr inż. Tomasza Olbrychta zatytułowany „Rzadkie i chronione owady Podkarpacia”. Wykład został poprowadzony w ramach projektu Uniwersytetu Rzeszowskiego „Uniwersytecki Portal Wiedzy”. Wykład wzbogaciła wspaniała wystawa owadów udostępniona przez pana Andrzeja Trzeciaka, która uświadamiała, jak wielkie bogactwo i różnorodność owadów żyje w naszej okolicy i na świecie.

Bardzo dziękujemy uczestnikom olimpiady, nauczycielom pracującym z uczniami oraz zaproszonym gościom  za interesująco i twórczo spędzony czas.

(M.K.)